Vyberte stránku

SPĚTE V OBLACÍCH

Nikdo dnes nepochybuje o zdravotní prospěšnosti pobytu na horách. Ne každý ale přesně ví, proč je pobyt ve vysokohorském prostředí tak přínosný. Kromě efektů plynoucích z fyzické zátěže spojené obvykle se sportováním na horách je tím hlavním faktorem nadmořská výška. S každým metrem vystoupaným do oblak se zmenšuje vrstva atmosféry nad námi. Tím se exponenciálně snižuje atmosférický tlak, který přímo ovlivňuje hustotu vzduchu a tím i poměrné množství kyslíku v něm. Takže například na Sněžce s nadmořskou výškou 1.603 m je 17,1% kyslíku namísto obvyklých 20,9% v nížinách. Na Gerlachovském štítu ve Vysokých tatrách je při 2.355 metrech 15,7% O2. Na nejvyšší hoře Evropy v Alpách – Mont Blanc (4.810m) je už jenom 11,3% O2. Na nejvyšším místě na světě Mount Everest je pouhých 6,5% O2. Většina obyvatel světové populace žije v nadmořské výšce do 300 metrů. Proto každý pobyt ve vyšších polohách působí v organismu aklimatizační reakci.

Redukce hmotnosti

Stimulace tukového metabolismu

Vyšší výkon

Zlepšení přenosu kyslíku v těle

Zvýšení účinnosti přeměny energie

Zlepšení funkce buněčných mitochondrií

Pevné zdraví

Snížení rizika civilizačních onemocnění

Zpomalení procesu stárnutí

Zpomalení procesu stárnutí

Odkyselení organismu

Stimulace tukového metabolismu

Zlepšení regenerace

Zvýšená tvorba růstového hormonu

Srdeční výkon

Zpomalení tepu a snížení krevního tlaku

Omezení chrápání

Hluboký dech zlepšuje průchodnost dýchacích cest

Bystrá mysl

Kvalitní spánek a dobré prokrvení mozku

Technologie High-Live

přináší efekty vysokohorského treninku do běžných domácností

Pomocí speciální technologie lze vyrábět v nížinách atmosféru odpovídající nadmořským výškám až 3500 metrů nad mořem. Originálním řešením je přívod horské atmosféry přímo do postele. Soustava 200 malých trysek vložky AirBED, která je mezi matracemi, zajišťuje jemné proudění přímo pod pokrývku. Vzduch je do ložnice přiváděn stejnou rychlostí, jako při otevřené okenní ventilaci. Systém současně automaticky ovládá větrací okenní křídlo a tím lze pomocí mobilní aplikace individuálně programovat přechod(y) do normálního prostředí.

Systém High-LIVE vytváří antialergenní prostředí příznivé pro astmatiky a alergiky. Postel vybavená podložkou AirBed je příjemně  klimatizovaná a zamezuje tak nadměrnému pocení. Lehké šumění přiváděného vzduchu “white noise”, prohlubuje spánek blokací sluchového centra. Hlubší dech zlepšuje ventilaci, trénuje plíce a omezuje nepříjemné chrápání. Zvyšuje se bazální metabolická spotřeba energie s efektem hubnutí ve spánku. Menší expozice kyslíku snižuje opotřebení buněk a tím zpomaluje stárnutí organizmu. Každodenní pobyt v simulovaném horském prostředí přináší pozitivní dermatologické změny – tělo více dýchá pokožkou a zlepší se i prokrvení orgánů, což buduje lepší odolnost proti infarktu. Zlepší se zásobování mozku kyslíkem a zároveň i ventilace CO2 z těla. Dobrá ventilace metabolických splodin omezuje tvorbu kyseliny mléčné v tkáních, což také snižuje škodlivou kyselost těla. Každé ráno po návratu z horských výšin se s probuzením vleje dávka energie, jež vzpruží celé tělo a rozproudí mysl. 

Systémy HighLIVE pro domácnosti se vyrání ve čtyřech výkonných verzích pro 2 až 5-ti člennou domácnost. Systém je dodáván v následující sestavě:

 • Generátor NITROS H2 2.2kW/H3 3kW/H4 4kW/H5 5kW
 • Tepelný výměník pro TUV (využije až 70% odpadního tepla)
 • Servisní monitor GSM pro dálkovou správu servisu
 • Dálkové ovládání Wifi & Smartphone
 • AirBED vložky do postele
 • Větrací automatika – ovládání okenního křídla
 • IHT Terminál – pro kyslíkovou terapii
 • Gym terminál – pro cvičení s maskou
 • Senzor atmosféry CO2 + Vlhkost + Teplota
 • Bezpečnostní senzor O2
 • SPO2 Pulzní Oxymetr
 • PH měřič pro kontrolu kyselosti těla
 • Potrubní rozvody
 • Montáž

Cena zařízení je kalkulována individuálně dle rozsahu objednávky
Dodací lhůta 6 týdnů

Při realizaci spolupracujeme s odborným lékařem, který uživatelům systému HighLIVE
poskytuje specializovanou poradenskou službu na začátku,i v průběhu užívání systému